Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha "Tropem kota przez dzieje człowieka" (5.07.2022)

Tak wyglądało nasze pierwsze spotkanie archeologiczne pod znakiem kota przy współpracy z Archeologia bez tajemnic! Wydarzenie składało się z prelekcji połączonej z indywidualną pracą dzieci i rodziców nad rozwiązywaniem zadań na kartach pracy. Uczestnicy poszerzyli też swoją wiedzę o pracy archeologów. Na koniec spotkania chętni mogli obejrzeć zabytki archeologiczne z różnych epok i wysłuchać krótkiego komentarza.Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania oraz ciekawości, które wykazywały dzieci, podczas gdy wspólnie śledziliśmy dzieje kota i człowieka od młodszej epoki kamienia na Bliskim Wschodzie, poprzez Egipt, Grecję, Rzym. Nasze poszukiwania zaprowadziły nas także do Polski.Sporo dowiedzieliśmy się o kotach w europejskim średniowieczu, m.in. o ich wizerunkach i o przesądach związanych z kotami. Mamy nadzieję, że miło wspominacie wspólnie spędzony czas i planujecie kolejne spotkania z nami!