Szkoła Podstawowa nr 119 w Krakowie (18.01.2024)

Zajęcia w pierwszej w tym roku szkole podstawowej za nami! Tematem naszych czwartkowych zajęć były ogólne zagadnienia związane z archeologią - naszym młodym słuchaczom opowiedzieliśmy jak wygląda praca archeologa, jak szukamy nowych stanowisk i co trzeba zrobić, gdy znajdzie się zabytek. Druga klasa Szkoły Podstawowej nr 119 miała mnóstwo ciekawych spostrzeżeń i własnych historii związanych ze znaleziskami. Tak jak mówiliśmy: pamiętajcie, że to co dziś jest przedmiotem codziennego użytku, za 300 lat może być unikatowym i cennym zabytkiem! Podczas lekcji z kopiami artefaktów zaprezentowaliśmy naczynia ceramiczne i narzędzia kamienne, ale i tak niezmiennie największym zainteresowaniem cieszą się brązowy miecz i średniowieczny hełm! Dziękujemy za zajęcia i pytania, do zobaczenia następnym razem!